Technický

Přetváříme technologie na inteligentní řešení umožňující snadné připojení k internetu věcí.

Od hardware až po Cloud

Nabízíme řešení na míru od návrhu hardware až po zpracování dat v cloudu a interpretace Vašich dat.

hardware

Vždy vybíráme hardware, který nejlépe uspokojí požadavky daného projektu. Pokud je potřeba, umíme navrhnout vlastní, spolehlivé řešení hardware se zaměřením na minimální spotřebu elektrické energie pro bateriový provoz. Pro vlastní hardware používáme platformu založenou na produktech společnosti Microchip a Particle. Důležitou roli u zařízení však nehraje pouze samotná elektronika, ale také obal. Vlastníme několik 3D tiskáren, které nám umožňují efektivně navrhnout funkční a designové řešení podle aktuálních potřeb.

software

Většina projektů vyžaduje konfiguraci nebo vytvoření široké škály aplikací a podpůrného softwaru. V naší společnosti se však nespecializujeme na tvorbu podnikových aplikací, nicméně si udržujeme a neustále rozšiřujeme přehled a schopnosti v moderních technologií. Nejčastěji používáme nástroj "Node-Red", který nám umožňuje pro Vás efektivně připravit rychlý koncept na míru.

Konektivita

Konektivita zařízení je jedním z dalších klíčových bodů k vybudování spolehlivého řešení. Zejména v IoT, kde je většina zařízení napájena z vestavěné baterie/akumulátoru, je potřeba dosáhnout co nejnižší spotřeby elektrické energie. Používáme moderní, úsporné bezdrátové IoT sítě (LoRaWAN, IQRF). V některých oblastech však není možné nasazení "nových" sítí a je třeba se přizpůsobit prostředí. Proto jsme věnovali úsilí k vytvoření úsporného řešení na starších technologiích jako je GSM. Důležitými body při výběru vhodné konektivity jsou: bezdrátové pokrytí, četnost přenosů a velikost obsahu měřených dat, případně cena konektivity. Proto vždy důkladně zvažujeme, které bezdrátové technologie, případně kombinace technologií, jsou nejvhodnější pro dané řešení.

Používáme IQRF LoRa WAN GSM/3G
Připravujeme LTE NB Sigfox

cloud

Nabídka cloudových služeb je velmi široká a proto se zaměřujeme především na služby související s IoT, jako jsou konfigurace rozhraní a základní zpracování dat. Postupně testujeme služby jednotlivých společností, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší řešení k danému projektu. Momentálně máme zkušenosti s cloudovými službami převážně od společností IBM, Microsoft, Google a Amazon.